A szakirányú továbbképzésbenazok tudják megfelelő hatékonysággal bővíteni az ismereteiket, képességeiket, akik kreatívak, rugalmasak, problémafelismerő és problémamegoldó képességekkel, jó tanulási készséggel, memóriával, széleskörű műveltséggel, információ-feldolgozó adottságokkal rendelkeznek és nyitottak a továbbképzésre, alkalmasak a magas szintű, intenzív önálló és team munkára.
Közlekedési műszaki szakértő
A közlekedési műszaki szakértő szakirányú továbbképzési szak alapvető célja: a közlekedési szakterületen speciális ismeretekkel bíró szakmérnökök képzése a balesetelemzés, járműértékelés, járműjavítás területén az igazságügyi szervek támogatására.
A hallgatóktól elvárás, hogy a folyamatokat mélyebb szinten értsék, képesek legyenek a szimulációs szoftvereket kreatívan alkalmazni az új feladatok megoldásában, illetve a szimulációs technika szükséges továbbfejlesztésével, speciálisabb laboratóriumi vizsgálatok kérésével és azok megfelelő értékelésével jobban megértsék a balesetekhez vezető egyedi folyamatokat.
A végzett hallgatókat a sikeresen befejezett tanulmányok – a jogszabályban előírt feltételek teljesülése esetén – feljogosítják arra, hogy az igazságügyi szakértői kamara tagjaként teljes körűen eljárjanak közlekedés szakértői feladatokban.
A tanterv alapismeretek és szakmai törzsanyag tárgycsoportjába tartozó tantárgyai a Matematika, Jogi ismeretek, Számítógép alkalmazása, Rendszertechnika, Forgalomtechnika és Bűnügyi technikai ismeretek, míg a speciális szakismereti tárgycsoport a Járműkárok, kárelemzés, Baleseti helyszínelés, adatfeldolgozás, Kötött pályás járművek, Fotogrammetria, Személyi sérülések, Gépjármű vizsgálatok és a Baleseti formák értékelése tárgyakat tartalmazza.
A levelező tagozatos képzés tanórái az egyetemi nappali képzés szorgalmi időszakához igazodva hétfő napokon kerülnek megtartásra, a számonkérések – a tantervben előírt módon – aláírások és gyakorlati jegyek megszerzése, illetve írásbeli vagy szóbeli vizsgák során történik.
A képzés 4 féléves, záróvizsgával, diplomavédéssel zárul. Az előadások 4 féléven keresztül a szorgalmi időszakokban heti 1 nap folynak, napi 8 órában.
Részvétel feltétele: Mesterképzésben (vagy a korábbi képzési rendszer szerinti egyetemi szintű képzésben) szerzett gépészmérnöki, járműmérnöki vagy közlekedésmérnöki oklevél.
A képzés formája: önköltséges, melynek díja 420.000 Ft / félév.