Együttműködés a Microsec Software Engineering & Consulting Ltd. és a ZalaZONE Research & Innovation csapatával

Örömünkre szolgált, hogy a Microsec Software Engineering & Consulting Kft. és a ZalaZONE Research & Innovation csapatával együttműködve részt vehettünk az alábbi tájékoztató-tudományos anyag elkészítésében. A kisfilm a V2X technológiával felszerelt járművek közötti biztonságos kommunikációról szól.

Megtekinthető az M5, a Duna World csatornákon, valamint az alábbi YouTube linken a Novum TV csatornán.

 

Új publikációja jelent meg a Safety and Security csoportnak a Vehicular Communications folyóiratban

A jövőbeli közlekedés várhatóan összekapcsolt, együttműködő és nagymértékben automatizált lesz, ami új kihívások elé állítja az autóipart.

A BME Automated Drive Lab Safety and Security Kutatócsoportja új publikációt adott ki PETHŐ Zsombor, SZALAY Zsolt, és az TÖRÖK Árpád a V2V kommunikáció biztonsági kérdéseire összpontosítva, különös tekintettel a kibertámadásokra érzékeny hálózati teljesítményre és a járműdinamikai tényezőkre.

Letették az alapjait egy új vizsgálati módszertannak, amely lehetővé teszi a biztonsági és a kiberbiztonsági szempontok együttes vizsgálatát. Ez az új koncepció a homologizációban és az autonóm járművezérlésben is alkalmazható lesz.

Olvassa el a kiadványt, és tudjon meg többet az új #SRI indikátorról és más #CCAM rendszerbiztonsági tényezőkről itt:
https://lnkd.in/gJR8dNam

A Jordán oktatási kapacitás fejlesztése az elektromos és hibrid járművek területén

Elektromos és hibrid járművek szakképzési oklevele

Logo ECO-CAR

A Gépjárműtechnológia Tanszék részvételével megvalósuló projekt keretében fejlesztésre kerül a Jordán oktatási kapacitás az elektromos és hibrid járművek területén. A projekt hozzájárul a vállalatok és a felsőoktatási intézmények közötti szorosabb együttműködés kialakításához azáltal, hogy a mérnököket a piaci igényeknek megfelelő készségekkel ruházza fel. Ez magában foglalja a szakmérnökök képzését, akik az elektromos járművek szervizelésén és karbantartásán dolgozhatnak különböző vállalatoknál. A projekt hozzájárul a szakképzési központok képzett oktatókkal való feltöltéséhez, hogy a piaci igényeknek megfelelőlően képesített technikusokat biztosíthassanak.

A vállalatok aktívan részt vesznek az oktatási tartalom tervezésében, hogy erős kapcsolatrendszert építsenek ki az elektromobilitás területén. Emellett a projekt során új tanulási módszerek és pedagógiai megközelítések kerülnek alkalmazásra a fiatalabb generációk érdeklődésének felkeltése céljából.

A projekt időtartama

2021 Január 15 – 2024 Január 14.

A projekt finanszírozása

Ez a projekt az Európai Bizottság támogatásával valósult meg. Ez a kiadvány kizárólag a szerző nézeteit tükrözi, és a Bizottság nem tehető felelőssé a benne foglalt információk bármilyen felhasználásáért.

618509-EPP-1-2020-1-JO-EPPKA2-CBHE-JP

További információkért és a partnerek listájának megtekintéséhez látogason el az ISEA honlapjára.

Kontaktszemély:
Dr. Zöldy Máté ()