EIT Hackathon – Green Ideation

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet nyersanyag szektorra (EIT RawMaterials), élelmiszeriparra és mezőgazdaságra (EIT Food), illetve klímaváltozásra (EIT Climate-KIC) fókuszáló nagy ötletelő workshopot rendez. A Hackathon a Klímainnovációs Közösség és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem együttműködésében valósul meg. A diákoknak lehetősége nyílik Design Thinking trénerek segítségével megismerni az innováció felhasználó központú megközelítését, megtanulni tervezői eszköztárukat úgy használni, hogy a felhasználói igényeket, az új technológiai lehetőségeket és az üzleti siker feltételeit egy megoldásban egyesítsék. A workshop során fejleszthetik problémamegoldó és csapatmunkára való készségüket, miközben hasonló érdeklődésű fiatalokkal ismerkedhetnek meg és dolgozhatnak együtt, ötleteikkel nemcsak a klímaváltozás elleni küzdelmet támogatva, de az EIT vállalkozásfejlesztési programjaira is előkészülve, a vállalkozói szellemet erősítve.

A program nyelve: magyar

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött

Az esemény a közösségi médiában is elérhető.

További információkért tekintse meg az esemény ismertetőjét!